Víte, že ochranná známka může chránit i vaši internetovou doménu?

23.04.2020

S rozvojem internetového obchodu stále častěji dochází k situacím, kdy si nově vzniklé firmy registrují domény. Tyto se nápadně podobají doménám společností, které svou značku budují dlouhá léta. 

Jak správně používat ochrannou známku ®

26.03.2020
Ochrannou známkou chráníte vlastní označení zboží nebo služeb - nejčastěji názvy, loga či slogany. Jak ji dále používat?

5+1 tipů, jak vybrat jméno firmy

20.03.2020
Máte skvělý nápad, jak rozjet podnikání. Skvělé. S tím souvisí i název vaší budoucí firmy. Při výběru názvu byste měli zohlednit spoustu okolností. Jednou z nich je i možnost registrovat název jako ochrannou známku . Pojďme se podívat na několik tipů, jak postupovat při výběru jména firmy. 

Znáte všechny druhy ochranných známek v ČR?

11.02.2020
Podnikání, pokud ho myslíte opravdu vážně, se bez ochranné známky dnes již neobejde. Co všechno lze v ČR registrovat jako ochrannou známku ? Je toho více, než byste třeba čekali. Stačí vám registrovat pouze jeden druh? Možná že ne. Pojďme se společně podívat na druhy ochranných známek....

Jaký je rozdíl mezi ochrannou známkou a patentem?

28.01.2020
Patent a ochranná známka. Pojmy, které se v běžném hovoru často používají a ještě častěji zaměňují. Instinktivně cítíme, že mají něco společného. Avšak navzdory svému blízkému vztahu se svým účelem i obsahem výrazně liší.
Patentoid Copyright © 2022 Patentoid s.r.o.
Designed by Beneš & Michl