Tel. podpora: (Po-Pá 8-15) +420 773 287 300
RapidSSL

K čemu je Vaše služba Patentoid - registrace ochranné známky?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Patentoid je tu pro snadnou, rychlou a jednoduchou registraci ochranné známky. Již není třeba celé dny studovat příslušné předpisy. Stačí otevřít formulář registrace ochranné známky a postupovat krok za krokem naším polo-automatem registrace ochranné známky. 

Získáme od Vás potřebné informace a zajistíme registraci OZ prostřednictvím námi prověřených advokátů či patentových zástupců se specializací na tuto problematiku.

Co je ochranná známka?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Ochranná známka je označení grafického znázornění tvořeného zejména slovy, písmeny, číslicemi, barvou, kresbou nebo tvarem výrobku či jeho obalu. Tato označení slouží k rozlišení výrobků nebo služeb. Více informací se dozvíte v našem článku, který se konkrétněji zabývá problematikou, co je ochranná známka.

Jak dlouho trvá registrace ochranné známky?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Vlastní registrace ochranné známky má několik fází, které na sebe navazují, a každá z nich má svou zákonnou dobu trvání. Není tedy možné dopředu přesně určit, za jak dlouho celý proces skončí. Při standardním průběhu je možné očekávat "Osvědčení o zápisu ochranné známky" od šesti do dvanácti měsíců s následnou platností Ochranné známky k době podání.

Přihláška za Vás bude podána do čtrnácti pracovních dnů od získání veškerých podkladů. V případě expresního zpracování dokonce již následující pracovní den.

Jaká je cena ochranné známky?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Ochrannou známku necháváme zpracovat prostřednictvím advokátů či patentových zástupců se specializací na tuto problematiku s tím, že s ohledem na množstevní slevy a naši silnou vyjednávací pozici Vás bude registrace stát jen 11 400Kč bez DPH. V této ceně je zahrnut i správní poplatek 5 000Kč, který si vyžádá Úřad průmyslového vlastnictví. Výsledná cena se může změnit pouze v případě, že bude vhodné známku registrovat ve více než 3 třídách, nebo pokud bude mít známka více vlastníků (kolektivní ochranná známka). Více informací naleznete v našem ceníku.

Od kdy platí ochranná známka?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

V případě schválení ochranné známky úřaděm průmyslového vlastnictví je platnost datována ode dne podání ochranné známky.

Jak správně začít registraci ochranné známky?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Pokud se nechcete o nic starat, není nic jednoduššího než vyplnit náš objednávkový formulář, a my Vás celým procesem provedeme. 

Co je však zapotřebí zmínit. O zaregistrovanou známku je zapotřebí se starat a pečovat o ni. V opačném případě Vám nebude přinášet obchodní výhody, k nimž má sloužit. Potřebujete krátkou konzultaci? Napište nám prosím přes kontaktní formulář.

Co musím udělat pro získání registrované ochranné známky a mít možnost používat Ⓡ?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

To nejjednodušší, co můžete udělat, je vyplnit náš objednávkový formulář registrace ochranné známky. Postupujte prosím dle předdefinovaných kroků a výsledek nám odešlete. V případě, že nám nebude cokoli jasné, budeme Vás kontaktovat. Před podáním přihlášky na úřad Vám bude text přihlášky zaslán k odsouhlasení.

Proč musím plnou moc posílat poštou?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Úřad průmyslového vlastnictví bohužel vyžaduje přímo originál plné moci. Je však možné plnou moc převést tzv. autorizovanou konverzí dokumentu do elektronické podoby na jakékoli pobočce Czech POINT a tuto plnou moc v elektronické podobě následně zaslat k nám na email: info@patentoid.cz.

Co když známka nepůjde zaregistrovat. Co když ji Úřad vrátí. Co když přihláška neprojde?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Nejprve prověříme základní předpoklady registrace. I v případě, že přes výše uvedené ze strany Úřadu nebude registrace povolena, zajistíme Vám námi prověřeného advokáta či patentového zástupce, který Vás zastoupí v případném řízení a udělá vše pro to, aby bylo možno registraci dokončit (jedná se o placenou službu). 

Kde všude platí ochranná známka? Můžu svůj výrobek prodávat v cizině (Polsku, Slovensku ….)?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Toto jsou v podstatě dvě naprosto odlišné věci. Náš balíček registrace Ochranné známky slouží k podání přihlášky registrace Ochranné známky do rejstříku České republiky. To znamená, že po úspěšném dokončení získáte ochranu na území České republiky. Nikdo v České republice nebude smět napodobit Vaše registrované označení.

Do ostatních zemí můžete vyvážet Vaše zboží za předpokladu dodržení všech místních zákonů. V tomto Vám absence známky nebrání. Je však vhodné zvážit registraci ochranné známky v zemi exportu, nebo pokud je to možné, zvážit registraci ochranné známky Evropské unie. Ochranná známka EU je aktuálně platná ve 28 státech. Seznam členských států například na: https://europa.eu/european-union/about-eu/countries_cs.

Smím používat symbol ® dříve, než je registrace dokončena?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Bohužel Vás nepotěšíme, používat symbol ® spolu s ochrannou známkou máte nárok až s plnohodnotným zápisem ochranné známky do rejstříku Úřadu průmyslového vlastnictví.

Vznikají nějaké další poplatky? Co mne bude stát registrace ochranné známky?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

V rámci podání přihlášky již nic jiného nepotřebujete. Náš balíček registrace ochranné známky je ucelenou službou se zaregistrovanou ochrannou známkou na konci celého procesu. Vše za předpokladu, že nedojde k námitkám třetí strany či zamítnutí návrhnu ÚPV. Námitky jsou zpravidla výjimkou.

Co však může nastat? Jiná společnost se bude domnívat, že Vaše označení je příliš podobné jejich ochranné známce a podá námitky proti zápisu Vašeho označení. V takovém případě je zapotřebí své označení ubránit. Nejlépe využitím advokáta, nebo patentového zástupce. I v tomto případě Vám umíme pomoci, jde však o samostatně placenou službu.

Kdo může být vlastníkem ochranné známky. Jsme sdružení, hnutí, ...

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Ochranná známka je ve své podstatě majetek - nehmotný. Pokud může Vaše společnost vlastnit auto nebo dům, může být i vlastníkem ochranné známky.

Zařizujete také Patentování vynálezu, průmyslového vzoru?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Vynálezům ani průmyslovým vzorům se bohužel momentálně nevěnujeme. Nicméně nevěšte hlavu. Seznam odborníku naleznete na http://patzastupci.cz/, resp. http://patzastupci.cz/seznam-patentovych-zastupcu/?sort=name.

Jak dlouho je ochranná známka platná?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Ochranná známka má platnost deset let od data podání přihlášky. Její platnost lze prodloužit vždy o dalších 10 let. Můžeme Vám pomoci s obnovou Vaší ochranné známky? Příslušný produkt zde:

Chcete pohlídat termín obnovy Vaší známky? Zaregistrujte prosím svou známku zde.

Potřeboval bych vědět více, než je v této nápovědě, kam se mám obrátit?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Máte-li specifickou otázku, zašlete nám ji prosím přes kontaktní formulář a my se Vám nejpozději následující pracovní den ozveme.

Mohu svou ochrannou známku užívat dříve, než dojde k jejímu zápisu?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Vaše označení se stane registrovanou Ochrannou známkou až po dokončení celého procesu registrace. Nemůžete tedy používat něco, co nemáte. 

Co se však týká Vaší známky - názvu firmy, loga, obrázku - tak ano, známku můžete užívat i před podáním přihlášky a to i po celou dobu procesu registrace. Velké množství firem se rozhodne svou známku chránit později.  

Ochranná známka byla zaregistrována, ale již není platná smím registrovat?

Skrýt odpověďZobrazit odpověď

Na tuto otázku bohužel neexistuje univerzální odpověď ve formátu ano/ne. Zašlete nám prosím konkrétní příklad obou známek na náš email info@patentoid.cz a my Vás budeme kontaktovat s podrobnostmi.

Copyright © 2020 Patentoid s.r.o. Designed by Beneš & Michl