Tel. podpora: (Po-Pá 8-16) 773 287 300
Patentoid Blog

K čemu slouží průmyslový vzor

S tématem ochranné známky souvisí rovněž i průmyslový vzor. Oběma způsoby můžete chránit něco, co jste vytvořili a co pro vás nebo vaše podnikání představuje určitou hodnotu. Jaký je ale mezitím rozdíl? Můžete chránit totožnou věc pomocí ochranné známky i průmyslového vzoru?

12.01.2017
PS

5+1 tipů, jak vybrat jméno firmy

Máte skvělý nápad, jak rozjet podnikání. Skvělé. S tím souvisí i název vaší budoucí firmy. Při výběru názvu byste měli zohlednit spoustu okolností. Jednou z nich je i možnost registrovat název jako ochrannou známku. Pojďme se podívat na několik tipů, jak postupovat při výběru jména firmy. 

Znáte všechny druhy ochranných známek v ČR?

Podnikání, pokud ho myslíte opravdu vážně, se bez ochranné známky dnes již neobejde. Co všechno lze v ČR registrovat jako ochrannou známku? Je toho více, než byste třeba čekali. Stačí vám registrovat pouze jeden druh? Možná že ne. Pojďme se společně podívat na druhy ochranných známek.

14.09.2017
PS

Jak postupovat při převodu ochranné známky

Prodáváte či rušíte firmu nebo svůj podíl a chcete převést ochrannou známku na jinou osobu? Pak vás jistě čeká převod ochranné známky. Jak uskutečnit převod ochranné známky, na co byste si měli dát pozor a co vše k tomu budete potřebovat?

18.07.2017
DK

Co je ochranná známka

Ochranná známka slouží k rozlišení výrobků, či služeb. Její primární cíl je chránit spotřebitele, před záměnou konkrétního výrobku/služby za jiný konkurenční výrobek/službu. Dle českého zákona může být ochrannou známkou obrázek, text (písmena, číslice), barva, či tvar nebo obaly produktů.

12.02.2017
PS
Copyright © 2017 Patentoid s.r.o. Designed by Beneš & Michl