Tel. podpora: (Po-Pá 8-15) +420 773 287 300
RapidSSL
Patentoid Blog Watching - hlídání ochranné známky

Watching - hlídání ochranné známky

07.01.2020

Víte, že se registrují desítky až stovky ochranných známek měsíčně? Každá z nich bohužel může ohrozit právě Vaši značku. Online služba Watching nabízí ochranu před poškozením práv vlastníka sledované ochranné známky.

Watching je sledování přihlášek, které by mohly působit kolizi se sledovanou ochrannou známkou. Zároveň přináší objednavateli informace o tom, zda se někdo cizí nesnaží danou značku ohrozit, popř. poškodit.

Díky sledování problematických přihášek mají majitelé ochranné známky jistotu, že se někdo nechystá zaregistrovat stejnou nebo podobnou ochrannou známku, jehož cílem, ať už úmyslným či neúmyslným, je poškodit práva vlastníka sledované známky. Včasným evidováním takového označení je možné předejít potížím, které by mohly mít za následek komplikace spojené s případným znehodnocením dlouhodobé investice, kterou ochranná známka představuje.

Sledování kolizních přihlášek je založen na principu pravidelné kontroly rejstříku. Minimálně každé 2 měsíce provádí zkušení advokáti či patentoví zástupci specializující se na tuto problematiku důslednou kontrolu potenciálních kolizí s registrovanou ochrannou známkou. 

V případě, že se mezi nově podanými přihláškami vyskytne taková, jež se jeví problematicky, bude její zadavatel na tuto skutečnost upozorněn spolu s nabídkou efektivního řešení. Poté je již na jeho uvážení, zda podstoupí kroky nutné k zajištění ochrany své značky či nikoli.

Cena za tuto službu činí 3 500Kč /rok.

Máte více dotazu k danému tématu či potřebujete radu? Kontaktujte nás. Rádi Vám poradíme a zodpovíme veškeré dotazy.

Odesláním dotazníku souhlasíte, že pro Vás zkušeného advokáta vybereme my.

Copyright © 2021 Patentoid s.r.o. Designed by Beneš & Michl